Skip to main content

Kleurencompetitie

Ieder jaar organiseert de Technische Commissie van BC Iduna een interne competitie voor recreanten. Deze is bedoeld voor een ieder die het leuk vindt om eens een paar ‘serieuze’, maar vooral ook gezellige wedstrijden te spelen. Het maakt daarbij niet uit of je net een paar weken speelt of al jaren lid bent. De ervaren en minder ervaren spelers worden zo gelijk mogelijk over de teams verdeeld.

Ieder team krijgt een kleur. Met je team speel je één keer in de drie weken een wedstrijd tegen een ander team. Je team speelt op een avond acht wedstrijden: twee mixen, een herendubbel, een damesdubbel, twee herenenkels en twee damesenkels.

De wedstrijden worden gespeeld op woensdagavonden in de maanden oktober tot en met januari. Aan het einde is er een grote finale-avond met alle teams.

Inschrijfgeld bedraagt €5,- per deelnemer.

Schrijf je nu in

Teams Kleurencompetitie 2022-2023

Team Blauw

Cas*

Stefan

Ilana

Jan-Kees

Team Geel

Peter*

Wen

Theo

David

Team Groen

Berto*

Floor

Suzanne

Jean

Rik (E)

Team Oranje

Marije*

Dennis

Aniket

Maarten

Wannisa

Team Paars

Mark*

Gertjan

Lisan

Toon

Michiel

Team Rood

Rik*

Lisanne

Bas

Koen

Vera

Tussenstand

teamWedstrijdenCompetitie
Punten
Wedstrijd
Punten
SetsTotaal
Punten
RCTorangeBG241430773
RCTblueBG238.518631
RCTredBG22818606
RCTyellowBG217,516607
RCTgreenBG21615662
RCTpurpleBG21411597

Speelschema

rondedatumthuisuituitslag
105-10-2022blauwgeel4,5 - 3,5
112-10-2022groenoranje2 - 6
119-10-2022paarsrood4 - 4
202-11-2022groenblauw4 - 4
209-11-2022geelrood4 - 4
216-11-2022oranjepaars8 - 0
323-11-2022geelgroen
330-11-2022paarsblauw
307-12-2022roodoranje
414-12-2022groenpaars
421-12-2022oranjegeel
404-01-2023blauwrood
511-01-2023paarsgeel
518-01-2023roodgroen
525-01-2023oranjeblauw
finale avond30-01-2023 (maandag)alle teams

Informatie

(voor de teamcaptain)

Partijen

Teams spelen op een avond 8 partijen tegen elkaar:

2x mixdubbel

2x herendubbel

2x enkels

2x vrij in te vullen

Opstelling

De teamleider van het eerstgenoemde team in het speelschema maakt de opstelling voor zijn/haar team van die avond en vult die in op het wedstrijdformulier. De teamleider van het team dat als tweede genoemd wordt in het speelschema vult het wedstrijdformulier vervolgens aan met zijn/haar opstelling. Daarbij is het streven naar gelijkwaardige partijen natuurlijk belangrijker dan het behalen van wedstrijdpunten.

Puntentelling

Elke partij wordt gespeeld volgens het best-of-three principe. Een gewonnen partij levert daarbij 1 wedstrijdpunt op. Per avond zijn er dus 8 wedstrijdpunten te verdelen. Het team dat op een avond de meeste wedstrijdpunten wint, verdient daarmee 2 competitiepunten. Het team met de minste wedstrijdpunten krijgt helaas geen competitiepunten. Eindigt de avond in 4 -4, dan verdienen beide teams 1 competitiepunt.

Stand

Na elke ronde (3 wedstrijdavonden) zal de stand worden bijgewerkt. Na de laatste ronde zal zodoende de eindstand van de reguliere competitie bekend zijn. De volgorde in de stand wordt daarbij bepaald door achtereenvolgens:

  1. Het aantal competitiepunten
  2. Het aantal wedstrijdpunten
  3. Het aantal gewonnen sets
  4. Het aantal gemaakte punten

Tijdens de finaleavond spelen alle teams tegen elkaar om de felbegeerde cup.

Voorafgaand aan de wedstrijden

Zorgen dat er een compleet team op de baan verschijnt.

Tijdens de wedstrijd

  1. Het maken van de opstelling voor de avond van zijn/haar team en deze invullen op het wedstrijdformulier. Deze wedstrijdformulieren hangen aan het prikbord
  2. Het invullen van de scores per wedstrijd op datzelfde wedstrijdformulier
  3. Het terugplaatsen van de wedstrijdformulieren op het prikbord en de uitslagen via WhatsApp doorgeven aan de wedstrijdorganisatie.

En verder

Het beheer van de shuttles van het team. Elk team krijgt voor aanvang van zijn eerste speelronde 1 koker overhandigd.