Wat is de Recreantencompetitie?

Ieder jaar organiseert de Technische Commissie van BC Iduna een interne Recreantencompetitie. Deze is bedoeld voor iedere recreant die het leuk vindt om eens een paar ‘serieuze’, maar vooral ook gezellige wedstrijden te spelen. Het maakt daarbij niet uit of je net een paar weken speelt of al jaren lid bent. De ervaren en minder ervaren spelers worden zo gelijk mogelijk over de teams verdeeld.

Ieder team krijgt een kleur. Met je team speel je één keer in de drie weken een wedstrijd tegen een ander team. Je team speelt op een avond acht wedstrijden: twee mixen, een herendubbel, een damesdubbel, twee herenenkels en twee damesenkels.

De wedstrijden worden gespeeld op woensdagavonden in de maanden oktober tot en met januari. Aan het einde is er een grote finale-avond met alle teams.

Inschrijfgeld bedraagt €5,- per deelnemer.

Schrijf je nu in

Teams Recreantencompetitie 2020-2021

Jasper
Frans
Pitrik
Anne
Liza

Cas 
Miko
Harm
Manja
Suzanne

Ester
Floor
Edwin
Marije

Stefan 
Sylvain
Han
Franka
Nienke

Karen
Wen
Ilana
Peter
Maarten

Luc 
Paul
Koen
Anouk
Nelleke

Stand

teamWedstrijdenCompetitie
Punten
Wedstrijd
Punten
SetsTotaal
Punten
RCTredBG12816366
RCTgreenBG12715396
RCTyellowBG12612344
RCTblueBG1026306
RCTorangeBG1015301
RCTpurpleBG1002272

Speelschema

wedstrijddatumthuisuituitslag
123-09-2020BlauwGeel2 - 6
230-09-2020GroenOranje7 - 1
307-10-2020PaarsRood0 - 8
414-10-2020GroenBlauw
521-10-2020GeelRood
628-10-2020OranjePaars
704-11-2020GeelGroen
811-11-2020PaarsBlauw
918-11-2020RoodOranje
1025-11-2020GroenPaars
1109-12-2020OranjeGeel
1216-12-2020BlauwRood
1304-01-2021 (maandag)PaarsGeel
1406-01-2021RoodGroen
1513-01-2021OranjeBlauw
finale avond25-01-2021 (maandag)alle teams

 Informatie

Partijen

Teams spelen op een avond 8 partijen tegen elkaar:
2 x mixdubbel
1x damesdubbel
1x herendubbel
2x damesenkel
2x herenenkel

Opstelling

De teamleider van het eerstgenoemde team in het speelschema maakt de opstelling voor zijn/haar team van die avond en vult die in op het wedstrijdformulier. De teamleider van het team dat als tweede genoemd wordt in het speelschema vult het wedstrijdformulier vervolgens aan met zijn/haar opstelling. Daarbij is het streven naar gelijkwaardige partijen natuurlijk belangrijker dan het behalen van wedstrijdpunten.

Puntentelling

Elke partij wordt gespeeld volgens het best-of-three principe. Een gewonnen partij levert daarbij 1 wedstrijdpunt op. Per avond zijn er dus 8 wedstrijdpunten te verdelen. Het team dat op een avond de meeste wedstrijdpunten wint, verdient daarmee 2 competitiepunten. Het team met de minste wedstrijdpunten krijgt helaas geen competitiepunten. Eindigt de avond in 4 -4, dan verdienen beide teams 1 competitiepunt.

Stand

Na elke ronde (3 wedstrijdavonden) zal de stand worden bijgewerkt. Na de laatste ronde zal zodoende de eindstand van de reguliere competitie bekend zijn. De volgorde in de stand wordt daarbij bepaald door achtereenvolgens:

  1. Het aantal competitiepunten
  2. Het aantal wedstrijdpunten
  3. Het aantal gewonnen sets
  4. Het aantal gemaakte punten

Tijdens de finaleavond spelen alle teams tegen elkaar om de felbegeerde cup.

Taken van de teamleider

Voorafgaand aan de wedstrijden

  • Zorgen dat er een compleet team op de baan verschijnt.

Tijdens de wedstrijdavond

  • Het maken van de opstelling voor de avond van zijn/haar team en deze invullen op het wedstrijdformulier. Deze wedstrijdformulieren hangen aan het prikbord
  • Het invullen van de scores per wedstrijd op datzelfde wedstrijdformulier
  • Het terugplaatsen van de wedstrijdformulieren op het prikbord en de uitslagen via WhatsApp doorgeven aan de wedstrijdorganisatie.

En verder

  • Het beheer van de shuttles van het team. Elk team krijgt voor aanvang van zijn eerste speelronde 1 koker overhandigd.